Natuurmonumenten heeft een verkiezing uitgezet voor de Groenste politicus van het jaar. Wij dragen voor deze titel Florian Bekkers voor! Florian heeft een stevige bijdrage geleverd aan plannen en uitvoering van groen beleid in de provincie Utrecht. Hij is Statenlid en woordvoerder Natuur voor GroenLinks en heeft mede het coalitieakkoord opgesteld. Als woordvoerder Natuur houdt hij de druk erop. Want plannen is één ding, uitvoeren is een tweede. Tot 2 juni kun je hem de finale in stemmen via de app op www.facebook.com/natuurmonumenten.

Het zijn met name de provincies die verantwoordelijk zijn voor het uitvoeren van het natuurbeleid in Nederland. De provincie Utrecht is de enige provincie in Nederland waar GroenLinks deel uitmaakt van de coalitie. En vanzelfsprekend zet GroenLinks stevig in op natuur en landschap. Of het nu 1500 ha. extra natuurgebied betreft, of diverse ecoducten en faunapassages, of het nu de houtkades in Lopikerwaard betreft of de eisen die gesteld worden aan eventuele schaalvergroting in de landbouw, het zijn zaken waar de provincie druk mee bezig is. Wat is er bereikt?

Groene resultaten in het coalitieakkoord

Na de Provinciale Statenverkiezingen in 2011 kreeg GroenLinks in Utrecht de kans om voor het eerst deel te nemen aan een coalitie. In het coalitieakkoord zijn direct afspraken gemaakt ten behoeve van natuur en landschap:

  • Meer dan 25 miljoen extra voor natuur
  • Hoe dan ook realisatie van 1500 hectare extra natuur
  • Drie ecoducten en extra verkeersmaatregelen en faunapassages
  • Primair binnenstedelijk bouwen om het open landschap te ontzien
  • Handhaven rode contouren en ontwikkelruimte mits kwaliteitsverbetering
  • Eisen aan schaalvergroting in de landbouw: goed elandschappelijke inpassing, verbetering dierenwelzijn, vermindering milieubelasting, verbetering volksgezondheid
  • Blijvend commitment aan natuurontwikkeling Hart voor de Heuvelrug

Groene resultaten door actieve politiek

Het coalitieakkoord is een heel belangrijke basis onder de groene resultaten in de provincie Utrecht. Een Groenste politicus probeert uiteraard werkendeweg steeds weer dingen voor elkaar te krijgen. Concrete voorbeelden zijn:

  • Het toevoegen van de houtkades Lopikerwaard
  • Beschermen van natuurwaarden bij ontwikkelingen in kernranden
  • Initiatief tot een zonatlas provincie Utrecht
  • Commitment aan windenergie in de provincie Utrecht en in de stad Utrecht
  • Principe van ‘de vervuiler betaalt’ bij stikstofproducerende agrariërs
  • Druk op de ketel bij Natura2000-gebied Binnenveld
  • Aandacht voor de maatschappelijke baten van natuurinvesteringen
  • Vragen over ruimtelijke ontwikkelingen met schade voor natuur
  • Streep door een bedrijventerrein in cultuurhistorisch waardevol landschap

En een groene toekomst

Zonder alles al prijs te geven, zal de komende tijd het vizier gericht zijn om dingen voor elkaar te krijgen voor:

  • Het aanleggen en beheren van nieuwe natuur met de beschikbare middelen
  • De bouw en inrichting van de nieuwe ecoducten
  • Aandacht voor luchtkwaliteit rond snelwegen en in steden
  • Het realiseren van wind- en zonne-energie
  • Goede voorbeelden van duurzame veehouderij
  • Verbetering van het fiets- en Ov-netwerk
  • Impuls voor groene recreatiegebieden rond Utrecht en Amersfoort

Kortom, wil je ook het belang benadrukken van het politieke handwerk om de daadwerkelijk concrete resultaten te bereiken waar Nederland groener van wordt? Stem op Florian!

Van 1 mei tot 2 juni kan iedereen politici nomineren en stemmen via www.facebook.com/natuurmonumenten. De vijf kandidaten met de meeste stemmen op 2 juni gaan door naar de feestelijke finaleavond op maandagavond 16 juni. Dan maakt Natuurmonumenten bekend wie de Groenste Politicus van het Jaar is!