30 km/uur in gemeenten
De gemeente Utrecht loopt voorop. Vanaf juli 2026 verlaagt de stad op meer dan 240 straten de maximumsnelheid naar 30 km/u. Dat geldt voor ongeveer 70% van alle wegen in de stad. Dit maakt de wegen veel veiliger voor fietsers en voetgangers. GroenLinks Provincie Utrecht is blij met deze stap. Ook in verschillende dorpen in de provincie is 30 km/uur al de standaard, maar op andere plekken wordt nog nagedacht over deze maatregel.
Statenlid Ronald Franken: “Veiligheid stopt niet bij de grens van een gemeente, het is dan ook goed dat gemeenten deze stap zetten. GroenLinks wil gemeenten waar dat nodig is actief ondersteunen om deze stap te zetten, bijvoorbeeld op plekken waar een provinciale weg overgaat in een dorpskern en er maatregelen nodig zijn om de overgang naar 30 km/uur mogelijk te maken.”
Provinciale wegen naar 60 km/uur waar het kan
GroenLinks wil ook de provinciale wegen veiliger maken, bijvoorbeeld door de snelheid te verlagen naar 60 km/uur waar dat kan. Dat is mede dankzij GroenLinks ook het uitgangspunt van de provincie Utrecht. Wel betekent dat dat wegen ook veiliger ingericht moeten worden. Want een 60 km/uur weg, die uitnodigt om 80 km/uur te rijden, is nog niet veilig genoeg. Er is dan ook nog genoeg werk te doen!
Ronald Franken: "GroenLinks vindt lagere snelheden belangrijk voor een fijne en gezonde leefomgeving. Een lagere snelheid zorgt niet alleen voor minder ongelukken, maar ook voor minder lawaai en juist meer schone lucht. Een lagere snelheid is dan ook goed voor zowel de veiligheid als de gezondheid van inwoners!"