De provincie kapt 375 bomen in West-Utrecht. Omdat de bomen langs de wegen in het westelijk weidegebied de karakteristieke groene linten in het landschap vormen, is het belangrijk dat er nieuwe bomen terugkomen. Daarom stelde de fractie vragen aan GS en zijn wethouders in de regio gevraagd om ook in actie te komen.

 

Tot half februari kapt de provincie Utrecht 375 bomen langs de provinciale wegen in het westelijk deel van de provincie. De meeste bomen die omgehakt worden, staan langs de N210 tussen Lopik en Benschop (239) en de N204 tussen Benschop en Woerden (86).

Omdat het niet duidelijk is of de bomen worden herplant en of inwoners bezwaar kunnen maken tegen de bomenkap, heeft de provinciale statenfractie van GroenLinks vragen gesteld aan Gedeputeerde Staten van Utrecht.

Veel van de te kappen bomen zijn populieren die na ca. 25 jaar verwijderd worden omdat ze anders een gevaar opleveren voor weggebruikers. GroenLinks vraagt het provinciaal bestuur waarom er geen plan is om voor de omgehakte bomen nieuwe bomen terug te planten. Mariette Pennarts, statenlid voor GroenLinks: “Wij vinden dat deze kaalslag niet kan zonder aandacht voor herbeplanting. Zonder bomen geen groene linten en die zijn bepalend voor dit landschap. Er zijn de afgelopen jaren al teveel bomen verdwenen waar niets voor terug is gekomen”.

GroenLinks heeft ook de wethouders van Montfoort, Oudewater en Lopik gevraagd om bij de provincie aan te dringen op een plan van aanpak voor herbeplanting. De gebiedscommissie De Utrechtse Waarden heeft hierop actie ondernomen.